Taner Özdeş
satışın 10 altın kuralı yazarı
Satışın 10 Altın Kuralı
İnsan doğuştan satıcı mıdır? Yoksa sonradan satıcı olunabilinir mi? Bu soruların cevapları herzaman tartışılsada net bir cevaba veya yüzde yüz kanıtlanmış bir sonuca henüz varılamamıştır.


Son Eklenen Makaleler

30 yıllık Aşkıma
27.12.2015 sevgili eşim Neylan ile 30. evlilik yıldönümüz

Doğum günüm
Bugün benim Doğum günüm

Kozmik enerji ile tanışmam
Kozmik Enerji, bütünsel yaklaşımla hem korunma, hem temizlenme hem de şifa sağlayan en etkili tamamlayıcı tıp yöntemidir.


Son Eklenen Haberler
  • 11.01.2017
    Bundan sonra beni www.tanerozdes.com.tr takip edebilirsiniz. www.tanerozdes.com sayfamı eski yazlarımı okuyabilmeniz için açık bırakacağım
  • 15.02.2015
    Bu pazar günü , 15 Şubat, Caddebostan Büyük Klüp'te Yazarlar günü yapılıyor. Ben de Büyük Klüp üyesi yazarı olarak saat 14.00-17.00 de kitaplarımı imzalamak için orada olacağım.
  • 23.11.2014
    Satış konusunda bilgi ve tecrübeye sahip bir Satış yetkilisi, Duygusal Zeka'ya sahip olmadan müşterisin etkileyemez, ikna edemez, uzun vadeli ilişkiler kuramaz.


Natro Hosting

31.12.2013 yorumlar
6
25 Maddede Hayat Felsefem
25 Maddede Hayat Felsefem
İnsan doğar, yaşar ve ölür. Hayatı boyunca dış faktörlerin etkisi ile istediği insan olmak ve kendini tanımak yerine, başkalarının beğenisini ve takdirini kazanmak amacıyla yaşamaya başlar. Bir süre sonra gerçek benliğini unutur.

İnsan doğar, yaşar ve ölür. Hayatı boyunca dış faktörlerin etkisi ile istediği insan olmak ve kendini tanımak yerine, başkalarının beğenisini ve takdirini kazanmak amacıyla yaşamaya başlar. Bir süre sonra gerçek benliğini unutur. Sahte kimliği ile gerçek kimliğini karıştırır. Sonuçta, hayatında mutluluğu, maddi güce, mevkiye ve statüye rağmen bulamaz. İçindeki beni bulamamanın boşluğunu dolduramaz.

Her insanın bir yaşam amacı ve inandığı değerleri vardır. Bu amaç ve değerler, insanın hayatında aldığı tüm kararları derinden etkiler. Yapılan seçimler ise hayatta ne olduğumuzu belirler. Her insan temelde özgürdür: Her insan kim olursa olsun, seçme hakkına sahiptir.

ABD nin Seattle eyaletinde yaşayan 103'üncü yaşına başan Evely Kottman'a uzun ve sağlıklı yaşamın sırrı sorulduğunda " Herşeyin sırrı kendinizi olduğunuz gibi sevebilmek. Önceliklerinizi belirleyin, ailenizi yakininizda tutun. Kara günler için para biriktirin. Ve en önemlisi gülün " demiş . Ne kadar doğru !

Kişisel gelişim ülkemizde çok yeni bir kavramdır. Kişisel gelişim, belli güçler ve sahte teknikler ile karıştırılır. İnsanlar, her şeyde olduğu gibi kişisel gelişim tekniklerini öğrenerek kısa yoldan başarılı ve zengin olmak isterler. O nedenle, kişisel gelişimi de bir “hap formül” olarak düşünürler. Kişisel gelişimin, kaybedilen benliği bulmak için bir araç olduğunu öğrenemeden, bir süre sonra sıkılıp, pes ederler.

34 yaşından sonra, ben de kişisel gelişim ile tanıştım. Kitap okuma alışkanlığı olmayan bir kişi olarak, almış olduğum eğitimler ve okuduğum kitaplar sayesinde, kendimi yeniden keşfetme imkanım oldu. Eğitim dünyasına hiçbir beklentim olmadan girdim, ancak hayat beni önce eğitimci, sonra yazar, sonra da koç yaptı. Bunları kesinlikle planlamadım, sadece karşıma çıkan fırsatları ve içimdeki potansiyeli gördüm. İnsanları sevmem, paylaşma konusunda içimdeki sonsuz tutku ve öğretmeyi sevmem ve durduramadığım öğrenme merakım, yoğun profesyonel iş tempoma rağmen, hobilerimi (eğitim, yazarlık ve koçluk) yapma fırsatı verdi. En büyük zenginliğim, bunların hepsini yapma lüksümdür.

Satışın 10 Altın Kuralı kitabım, birçok insanın hayatına ışık tuttu. Benim de kendimi keşfetmemi sağladı.

İki sene önce eşimin sayesinde sosyal medya ile tanıştım. Sosyal medya, hem daha çok kişiye ulaşmamı sağladı, hem de birçok konuda kendimi geliştirmemi sağladı. Sosyal medya’ya önce güzel sözler paylaşarak başladım. Bazı günlerde ise içimden gelenleri paylaştım. Gördüklerimi, hissettiklerimi ve seyahatlerimi paylaşmaya başladım. Bir gün, aklıma hayatımda öğrendiğim ve içselleştirdiğim, “25 hayat felsefemi” paylaşma fikri geldi. Birkaç dakika içinde bu felsefeler  kelimelere döküldü. Bitirdiğimde, sanki sihirli bir el dokunmuştu..Sosyal Medya'da paylaştığımda hiç görmediğim kadar beğenen ve paylaşan oldu .  

Hayat , paylaşarak ve  dostlarla Güzel 

17 senedir Kişisel Gelişim işindeyim ve 30 senedir iş dünyasinin içindeyim. Binlerce kitap okudum. Yüz binin üzerinde insana eğitim ve seminer verdim.

Tüm öğrendiklerim,
   
ve tecrübelerimden sizlerle paylaşacağım 25 Hayat Felsefemi oluşturdu:  

 

1.  Sevmek; sahip olmak değildir

2.  Özür dilemek;- zayıflık değildir, tam tersi özgüven göstergesidir.

3.  Kibarlık ve Nezaket ; zayıflık değildir( görgüdür)

4.  Bilgi;  vizyon değildir

5.  Çok çalışmak; başarı değildir; akıllı ve odaklı çalışmaktır.

6.  Güç; başkalarını ezmek ve kullanmak değildir.

7.  Müzakere etmek; kazanmak değildir (ortak kazançtır)

8.  Alçak gönüllük; özgüven eksikliği değil, özsaygı ve özgüvendir

9.  Paylaşmak ve karşılıksız vermek ; insan sevgisi ve insan olmaktır

10. Ego; her insanda olan, yönetilmesi gereken güçtür.

11. Duygular; her insanda olan ve doğru yönetildiğinde dehalık, güç ve yaratıcılıktır.

12. Saygı göstermek, insan olmaktır.

13. Alay etmek veya dalga geçmek, güç değildir; tam tersi zayıflık ve komplekstir.

14. Gülmek ve Gülümsemek; mutluluk ve samimiyet göstergesidir.

15. İçten kahkaha atmak, kişinin kendisini sevmesi ve hayatından memnun olmasıdır.

16. Kendini tanımak, dünyayı tanımaktır

17. Kendini yönetmek, dünyayı yönetmektir

18. Dinlenmek, akıllı insanın düşünme zamanıdır

19. Etkili dinlemek, karşımızdaki insana değer vermektir

20. Spor yapmak, kendine değer vermektir

21. Kendini sevmek, başkalarını sevmektir

22. Arkadaş ile dost farkı; dost her zaman vardır, arkadaş iyi gününde vardır.

23. Mutluluk;  kendinden  100  %  beklentide  olmak,  diğer  insanlardan  ise  sıfır beklentide olmaktır

24. Zenginlik, azla yetinmek ve elinde olanla mutlu olmaktır.

25. Şükretmek; sahip olduklarının kıymetini bilmek ve takdir etmektir.

Sizlerden ricam, bu felsefeleri beğenirseniz, siz de çevrenizle ve sevdiklerinizle cömertçe paylaşın.

 

Bu vesile herkese sağlikli, huzurlu, keyifli, bol kazançli 2014 yili dilerim..

Sevgi ve Saygılarımla, 

Taner Özdeş

 

 

 

 

 

 

 

 Yorumlar
6
taner bey günaydın,bizlere çok faydalı olucak olan bu bilgileri paylaşmamıza izin verdiğiniz için çok teşekkürler internetten sizi takip etmeye başladığım gibi kitaplarınızı okuyup önerilerinizi şimdiye kadar bir kısmını uyguluyordum fakat bundan sonra kalan diğer bilgileride çevremde ve iş arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum izninizle sizinlede irtibata geçmek isterim teşekkürler

derya öge
biri kim gayrimenkul.com
Çok keyifle okudum. Sevgiler

Derya yılmaz
canım Oğlum öğrenmek kadar düşünmeye zaman ayırman sana hem hayatı hemde kendini daha iyi anlama şansı veriyor bu yazdıkların çok güzel sevgiyle insanlara katkı sağladığın için seni çok kutluyorum

enderözdeş
Tanercim, soz 25 maddene de uyacagim. Seni, Neylan'i and the boys, oper, "2014 de gorushmek uzere" derim.

Selim Mataraci
Öncelikle girişim / iletişim yöntemlerinizi ve seçtiğiniz konu ve yaklaşımlarınızı beğenile izliyor ve sizi takdir ediyorum. " ben ben olmazsam kim ben olur" sözünün sahibi olarak en önemli konulardan birini gençlerin gündemine almanız çok isabetli. Başarılarınızın devamını diliyorum. Zuhal Mansfield

Zuhal Mansfield


Yorum Ekle

Ad Soyad
E-mail
Kurum
Yorum
Taner Özdeş | 2011 | Her Hakkı Saklıdır
Paradigmasal