Hilliside Su ve Diğerleri!

Türkiye’de gelişen turizm tatil yapmayı planlayanlara o kadar çok seçenek sunuyor ki, karar vermenin eskisine göre çok daha zor olduğunu düşünüyorum.
Türkiye’de gelişen turizm tatil yapmayı planlayanlara o kadar çok seçenek sunuyor ki, karar vermenin eskisine göre çok daha zor olduğunu düşünüyorum. Önemli olan ne istetiğinizi bilmeniz. Tatilde olduktan sonra nereye gittiğinizin ne önemi var diyebilirsiniz. Önemli olan kısmın sadece dinlenmek olduğunu düşünebilirsiniz,yatak ve kumsal olsun, yemekler de güzelse gerisi hiç önemli olmayabilir..

Yoğun tempolu iş hayatında performansımızı artırmak, verimli olabilmek, ve enerjimizi şarj etmek için yılda en az iki kere tatil yapmamız ruhsal, zihinsel ve duygusal bütünlüğümüz için şart. O nedenle tatilinizi veya hafta sonunuzu nasıl geçirdiğiniz, iş ve sosyal yaşamımızdaki dengenin iş ve hayat başarımıza katkısı hergün daha önem kazanmaktadır.

Çocukluğumda yaz tatilleri için en popüler tatil yerleri Bodrum, Marmaris, Kuşadası ve gelir durumunuz iyi ise Club Med zincirleri (özelikle Antalya Kemer) vardı. Spor yapmayı seviyorsanız, sosyalleşmek istiyorsanız, lisanınızı geliştirmek, akşamları da doyasıya eğlenmek , showları seyretmek isterseniz, Club Med ilk tercihlerinizden oluyordu..
Mavi yolculuk o günde, bugün de popüllerliğini yitirmedi. Son zamanlarda Yunan adalarına yapılan tekne seyahetleri revaçta. Denizlerin kirlenmesi, koyların özellikle hafta sonları aşırı kalabalıklığı, beni Mavi yolculuktan soğuttu. Diğer yandan , Türkiye’nin her yerindeki butik oteller özelikle sakin tatil geçirmek isteyenlerin yeni tercihi oldu.

Benim Hillside Fethiye’den sonra en favori yazın ve kışın hafta sonu kısa bir tatil ve yaza hoşgeldin otelim Hillside Su. Antalya’nın merkezindeki bu beyaz cennetin, Hillside’ın mükemmel işletme konsepti ile vazgeçilmez bir tatil yeri olduğunu düşünüyorum.
Tatilden ne bekliyorsunuz, öncelikle buna karar verin. Sonrasında birlikte tatile gittiğiniz kişilerin tercihi tatil konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır. İnsanlar ne istediklerini bilmedikten sonra, nereye giderlerse gitsinler mutsuz olacaklar ve geçirdikleri tatil, ihtiyaçlarını karşılamayacaktır.

19 Mayıs tatilini bu sene ailemle ve kardeşimle Hillside Su’da geçirmeye karar verdik. Eniştem tatil konusunda çok seçicidir. 9 yaşındaki yeğenim de bizimle birlikte gelecekti. Onları bu mekana götürmeye ikna etmem için iki güzel neden vardı; deniz, tenis, mükemmel bir ortam ve Hillside Su yanındaki belki Balkanların en ihtişamlı Su parkı Aquapark, özellikle çocukları olanlar için ideal.
Tek insanı düşündüren otelin şehrin göbeğinde olmasıydı. Antalya belediyesinin düzenlemesi ile Antalya şehrin içinde mükemmel bir sahil bölgesine sahip oldu.

Hillside Su’dan içeri girdiğinizde klasik resepsiyon alanı karşınıza çıkmaz. Her tarafı bembeyaz koltuklar ve aynalarla kaplı geniş bir alan çıkar. Sanki büyük bir gece klübüne gelmiş gibi kendinizi enerjik hissedersiniz, sağ ve sol tarafta ise bar ve restoran vardır. Resepsiyon içeri girdiğinizde sağınızdaki koridordan geçtikten sonra karşınıza gelir. Bizi rezervasyonlarımızı organize eden Funda Hanım karşıladı. Tüm personelin yüzünde kocaman bir gülümse hemen sizi tatil havasına sokmaya yeter. Sırada beklerken size ikram eden kokteyleri içersiniz. Valiziniz direkt odanıza gönderilir. Funda bizi hemen bara davet etti. Hillside’ın çok uzun zamandır müşterisi olmam sebebiyle benimle özel olarak ilgilendi. Odamızı da bir üst odaya yükseltmişlerdi. Benim için güzel bir jestti.. J

Barda içkilerimizi yudumlarken gözüme orada teşhir edilen gözlükler çarptı.
Bunlar ne diye sorduğumda bu gözlüklüklerin yakını görmekte zorlanan müşterilerin gazetelerini rahat okumaları için orada bulundurduklarını öğrendim.Tek kelime ile bence mükemmel bir fikir. Bana da bir tane hediye ettiler.Aslında itiraf etmeliyim ki uzun zamandır almak istiyordum! Funda ve bardaki personelle ile hoş sohbetten sonra odalarımıza geçtik. Odalar bembeyaz, her yer ayna ile kaplı. Balkonda ayrı bir beyaz yatak. Buradan direkt denize bakıyorsunuz. Odalarda her türlü konfor dışında, oda içindeki renkler ve balkonlar üç çeşit renk ile akşamları ışıklanıdırılıyor. Odada herşey var, tatile çıkarken yanınıza ne almayı unutursanız unutun, odalarda bulabiliyorsunuz. Yastık menüsü bile var. Hanımlar için ise iyi haber, odadaki aynalar sizi olduğunuzdan zayıf gösteriyor. Yatakların üzerinde güller ile kalp resmi çizilmiş. Hillside Leisure grubu CEO’sun ve otel genel müdürünün kartviziti yatağınızın kenarına bırakılmış. Oda görevlisinin de. Şarap ve meyva tabağı özel konuklara sunulanlar arasında..Odada akvaryum bile var.. Bakmak insana huzur veriyor.

Hillside Su da mimar Eren Talu tarafından mükemmel dizayn edilmiş. Otelin önündeki havuz yine beyaz minderle çevrelenmiş, havuzda yüzerken denizi görebiliyorsunuz. Her türlü olanağa sahip bir spor salonu, kapalı havuz , tam teşkilatlı bir SPA var. Otelin hemen önünden Antalya belediyesi tarafından Hillside’a tahsis edilmiş sahile geçiyorsunuz. Antalya’nın içinde denize mi girilir diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Deniz suyu çok temiz ve saat 12 ye kadar dalgasiz. Sahildeki barda sürekli müzik çalıyor, su sporları , futbol, tenis ve voleybol sahası var. Bunun dışında sürekli aktiviteler mevcut. Oda anahtarınızla hemen yandaki Aqupark’a geçiyorsunuz. Çocuklarım ve ben saatlerce bu Su parkının keyfini çıkarıyoruz. 45 yaşında olmama rağmen çocuk gibi eğlenmek buna denir.

Havuzun kenarında yine beyaz minderler var, etrafta yine aynalar.. Kendinizi sürekli seyretme şansıJ Arzu ederseniz çimlerin üzerinde de puf minderlere uzanabilirsiniz. Keyif keyif ve sürekli mükemmel bir hizmet. Hillside Su, Hillside Fethiye gibi Hillside’ın mükemmel hizmet ( müşteriyi şımart) felsefesi ile yönetiliyor. Otel müdürü oteli sürekli gezerek yönetiyor.

Otelin hemen kenarında öğlen yemeğinizi yiyebilirsiniz. Şansa Edip İlkbahar ( Hillside Leisure CEO’su) da tatilini burada geçiriyordu. Eşini gördüm ve yanına gittim. Sohbet etmeye başladık.Oğluna döndü “ Bak dedi, bu gördüğün amca babandan daha fazla Hillside’lı” dedi..Gerçekten benim için Hillside’sız bir hayat düşünülemez. Hem sürekli öğreniyorum, hemde vizyonumu genişletiyorum. Otelden çıkışlarda her zaman anket formu doldurturlar ve bu ankette “Dünyada daha fazla beğendiğiniz bir otel var mı?” diye tüm Hillside otellerinde konaklayan müşterilere sorulur. Bunu öğrenmelerindeki amaçları müşteriye sürekli daha iyisini sunmayı istemeklerinden kaynaklanmaktadır...

Havuzda konuklara ıslak havlu, akşamüstü simit ve çay ikram ediliyor, güneş batışını izlerken arzu ederseniz sahildeki barda happy hour’a ( indirimli içki saatleri) katılabilir, güneş batımında içkinizi yudumlayabilirsiniz.. Sonra spor, masaj veya balkonunuzdan bembeyaz minderlerden denizi seyredebilirsiniz. Huzur ve keyif tüm bedeninizi kaplar. Bu hizmetlerin karşılığında diğer otellerle kıyaslandığında fiyatları ise oldukça makul..

Akşam yemeği için iki alternatifiniz var; Alakart veya Sushi yiyebilir veya açık büfe de akşam yemeğine katılabilirsiniz. Restoran olarak kullanılan mekanın rengi kırmızı ile döşenmiş. Her yerde yine aynalar vardır. Hillside’larda daha önce yemek yemediyseniz sunulan çeşit karşısında şaşırabilirsiniz. Bu kadar çeşit yemek , organik, diyet, balık, et , tavuk, sebze ... yok yok.. Lezzetleri kusursuz. Hillside’da tek sevmediğim şey, her seyahatte ne kadar hareket ederseniz edin, bir veya iki kilo almaktan kurtulamazsınız.

19 Mayıs sebebiyle, çok ünlü bir DJ Hollanda’dan getirilmişti. Sabahın erken saatlerine kadar parti vardı. Hillside’da 3 gün için mükemmel bir tatil geçirdik. Yaz tam gelmeden, yine enerji depolayarak İstanbul’a döndük. Eylül’de tekrar Hillside Fethiye’ye gitmeyi planlıyorum. Bu sefer kışa hazırlık olması için...
Bu kış, iş hayatı değişen piyasa koşulları nedeni ile oldukça zorlu geçeceğe benziyor..

Bu seyahat sonrasında Çeşme seyahatinde Alaçatı’da çok ünlü olan başka bir otelde (S......) kaldık. Otel olarak ortalamanın üstünde, yeri Alaçatı denize sıfır, manzara süper. Ama servisinin çok kötü olduğunu gördüm. Fiyat olarak Hillside Su ile aynı seviyede olmasına rağmen bu otelde hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim..Hizmet kalitesinin önemini bu iki oteli kıyasladığınızda hemen anlıyorsunuz. Garsonların ve hizmetlilerin davranışları, servis kalitesi, müşteriye verdikleri önem gerçekten otelden çok daha öne çıkan önemli unsurlardır. Rüzgar bahane edilerek bu otelde deniz kenarına servis yapılmıyor. Hemen yandaki Alaçatı Resort’un plajında ertesi gün vaktimizi geçirmeye karar verdik. 40 odalık bir butik otel olmasına rağmen gerçekten diğer otelden sonra bize cennet gibi geldi. Kumsaldaki sandalyeler için kişibaşı bir ücret almalarına rağmen bu parayı vermemize değdini düşündük. Ama bu mekanları Hillside servis ve hizmet kalitesi ile karşılaştırdığımızda Hillside Fethiye’ye 15 kere, Hillside Su’ya 8 kere gitmemin ne kadar doğru bir karar olduğunu görebiliyorum.

Tüm Hillside Su ekibine konukseverliği ve mükemmel hizmet kalitesi için binlerce teşekkür.Gelecek sene ilk tatilimi sizce nerede geçireceğim?

Sevgilerimle,
Taner ÖzdeşBu haftanınTavsiye makalesi için http://www.tanerozdes.com/Tiger-Woods_a88.aspx linkini tıklayınız..

Comments powered by CComment

Bize Ulaşın

Halim Meriç İş Merkezi Cemal Sururi Cd. No:25/18 Şişli İstanbul

  • dummy0532 255 97 82

E-Bülten

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim...

Ara