Kozmik Enerji İle Tanışmam!

Bir gün Internet’ te dolaşıyordum. Birden dikkatimi facebook’daki Gözde Avşar’ın sayfasında Kozmik Enerji kelimesi dikkatimi çekti. Heyecanla Cosmomia sayfasına girdim. Son yıllarda enerji konuları çok ilgimi çekiyordu. Annem ve babam Reiki 3 seviyesine kadar yükselmiş, annem birçok konuda bana Reiki enerji aktarımı teknikleri ile yardımcı oluyordu. Zaten inanmayı seven bir kişiliğim var. Satışta başarımın sırrı da sattığım şeylere sonuna kadar güvenmemdir.

Gözde ile yazıştık. Kendisi ile tanışmak istediğimi söyledim ve kendisinden randevu aldım. Cosmomia ofisine girince bedenimi güzel bir enerji sardı. Daha sonra kurucu ortak Arcan Okan Kurşun ile tanıştım. İlk seans öncesinde bana bazı bilgiler verdi. Bu konularda bilgim vardı. Yine de heyecanlıydım.

Önce auramı ölçtü. Herkeste normal 15-20 cm çıkarken ben de 3 metre çıktı. 12 seans sonrasında auramın 13.5 metre olduğunu söylediğinde hayrete düşmüştüm. Ancak 13.5 metre dedikten sonraki bir seminerimde insanlar üzerindeki etkimin daha da fazla arttığını hissettim.

İlk seans öncesi ayakkabılarımı ve kemerimi çıkardım. Yumuşak bir halısı olan yarı karanlık bir odaya girdim. Odada meditasyonlarda kullanılan insana sonsuz huzur veren bir müzik çalıyordu. Kendimi kolay kolay bırakmam. Okan gözlerimi kapatmamı söyledi. Gözlerimi kapattım. Bir yandan da ne olacağını merak ediyordum. Bir süre sonra anlayamadığım mırıldanmalar duymaya başladım, daha sonra Okan vücudumun belli yerlerine yumuşak dokunuşlarda bulundu. Bu dokunuşlar bedenimin bazı yerlerinde sıcaklık hissetmeme neden oluyordu. Hatta daha ileriki seviyelerde çok terlediğim seanslar da oldu.

Seans sonunda Okan bana şakralar konusunda bilgi verdi. Daha sonra da sorunlu şakralarımı açmak için 12 seans birlikte çalıştık. 12 seans sonunda kendimi kuş gibi hafiflemiş hissediyordum. O kadar etkilenmiştim ki, çevremdeki tüm yakınlarıma ve koçluk verdiğim müşterilerimi Okan'a gönderdim. Gönderdiğim herkes çok memnun kaldı.

Kozmik enerji konusunu daha iyi anlamanız için Okan ile çok samimi bir söyleşi yaptım; aşağıda kendisinin vermiş olduğu cevapları sizlerle paylaşıyorum.


Hikâyeni anlatır mısın? Neden kariyerini bırakıp bu işe girdin?

Ben de aslında birçok genç gibi kurumsal dünyada yer almaya çalışan ve hayalleri ise herkesin hayalleri gibi standardize edilmiş bir gençtim. Benden beklenen başarıyı sağlamış ve iş hayatına başlamıştım. Fakat toplumun çizdiği “mükemmel hayat” pek de öyle mükemmel olmayabiliyor. Üstelik de kendi hayalleriniz yerine size benimsetilmiş olan hayallerin peşinden gidiyorsanız, isteseniz de istemeseniz de bir yerde duvara tosluyorsunuz. Çoğunlukla süreç size yaptığınız her şeyin hali hazırda “doğru” olduğunu söylediği için ne yapacağınızı bilmediğiniz kocaman bir karanlık, “ben nerede yanlış yaptım” diye tekrarlanan bir mutsuzluk hali zamanla önce zihninizi sonra bedeninizi sarabiliyor. Bu durum benim bedenimde “tedavisi olmadığı söylenen” çeşitli hastalıklar, depresyon ve bir türlü kurtulamadığım bir kilo sorunu ile belirdi. Yeteri kadar çözümsüz değilmişim gibi, yeni birçok sorunla karşılaştım. Çözümü için başvurduğum tıbbi destekler, ailem ve arkadaşlarım tüm bu sorunları sadece normalleştiriyordu. Onlara göre “herkes hasta, herkes çok çalışıyor, herkes mutsuz” haliyle bu durum tamamen “normal” di. Anormal olan bendim çünkü mutlu ve sağlıklı olmak istiyordum.

Tam da bu sırada herkesin önerdiği üzere bu durumu kabullenmeye çalışırken bir enerji terapisi ile karşılaştım. İlk tepkim tabi ki dalga geçmek oldu. Ben kendisini rasyonalizme adamış bir mühendis olarak enerji terapisi kavramını asla gerçekçi bulamazdım. Bu yüzden deneyimlemeye giderken amacım fayda görmek değil, arkadaşıma enerji terapisinin içindeki tutarsızlıkları ve saçmalıkları göstermek, ispat etmekti. Hatalar ve eksikler arama sürecimin her seferinde çürümesi yetmiyor gibi kısa süre sonra doktorların iyileşmez dediği ayaklarımdaki hastalık iyileşti önce. Ardından diğer hastalıklarım, depresyonum ve sonra iç dünyama ait huzursuzluklarım. Hepsinden kurtulmak mucize gibiydi. Aslında mucize falan yoktu ortada. Kendini yeniden yaratan bir birey ve bunu yapmasında ona destek olan Kozmik Enerji vardı. Her şeyin yoluna girmesiyle kendime artık değer vermeyi de öğrenmiş, ne istediğimi anlar hale de gelmiştim. Bu yüzden istediğim şeyin peşinde koşmaya başladım.

Başta benim tedavimi sağlayan teknik olan Kozmik Enerji Terapisi olmak üzere Türkiye’de, Uzak Doğu’da, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yüzlerce eğitime katılıp sayısız teknik ve ekol öğrendim. Çocukluğumdan beri felsefe, psikoloji, sosyoloji okumaya olan merakım daha da arttı ve uzun süre kendimi bu yönde geliştirmeye devam ettim. Kendime istediğim şeyleri sunmaya karar verecek kadar sevdiğimde, hayatı istediğim gibi yaşadığımda değil de yaşamadığım da aslında risk aldığımı gördüğümde işimden istifa edip kendimi bu danışmanlık süreçlerine adadım ve kendime bir eğitim planı ve iş planı yapıp onları hayata döktüm. Aslında Cosmomia bu planın ilk adımı.

Meditasyon nedir? Ne işe yarar?

Meditasyon, Latince meditatio kelimesinden türetilmiş olup, “derin düşünme” anlamına gelir. İçimize doğru yaptığımız bir yolculukla zihnimizie belirli düşünceleri öğretmenin veya iç sakinliği deneyimlemenin bir yoludur. Beyin dalgalarını yavaşlatarak zamanın akışına uyum sağlamayı sağlar. Meditasyon yapacağınız yerin ses, ışık ya da dekorasyon düzeninin bir önemi yoktur. Önemli olan sizin kendi iç dünyanıza doğru çıkmak üzere olduğunuz yolculuğa kendinizi bırakıp, dışsal bütün uyaranlardan sıyrılabilmenizdir.

Meditasyonun başarısı, gerçekleştiği ortamın dinginliği değil, iç dünyanızın dinginliği ile orantılıdır. Bu nedenle meditasyon yapmak için sessiz, ışıksız, uyarısız bir ortam aramak yerine, tüm seslerin, ışığın ve uyarıların arasında, kendi iç dünyanıza bir yolculuk yapma isteğinizi yaratmanız yeterlidir. Güzel bir nefes, bir deniz kenarı sefası, güzel bir yemek sizin için meditasyon olabilir. Bir ormanda olmanıza gerek yok, bir ağaçla başbaşa olmak bile bir meditasyona dönüşebilir. Yeter ki isteyin ve akışa izin verin.

Kozmik enerji nedir? Ne işe yarar? İnsanlar daha önce neden ihtiyaç duymuyordu?

Kozmik Enerji, bütünsel yaklaşımla korunma, temizlenme ve şifa sağlayan en etkili tamamlayıcı tıp yöntemidir. 400 yıl önce Tibetli rahipler tarafından kullanılan bu yöntem, tarih boyunca çeşitli yerlerde uygulanmıştır. Bir tıp doktoru olan Alexander Vladimir Petrov, Rusya’da hastalıklara karşı daha etkili yöntemler bulmak amacıyla eski tıp yöntemlerini araştırırken Kozmik Enerji ile karşılaşıp, yöntemi hastalarına uygulamaya başlamış, yaptığı klinik deneyler sonucunda daha önce görülmemiş ölçüde hızlı ve etkili iyileşme süreçleri elde etmiş ve sistemi bugün kullandığımız hale getirmiştir.

Bulunduğumuz çağda bu ihtiyacın bu kadar artmasının nedeni ise aslında sistemin bizi mümkün olduğunca algısal gerçeklere bağlarken, spiritüel yaşamdan uzak tutması. Ruhsal gerçeklerimizi unuttukça farkında olmadan bu tür desteklere daha çok ihtiyaç duyar hale geliyoruz. Yaşam tarzımız doğadan uzaklaştıkça doğanın enerjetik unsurlarına ihtiyaç duyuyoruz.

Kozmik enerji ile Reiki arasında fark nedir?

Tüm enerji teknikleri aslında evrende bulunan çeşitli frekansların uygulanması prensibine dayanır. Farklılığı yaratan ise bu frekansların titreşimlerinin yüksekliği ve terapi tekniklerini oluşturan kaç adet frekansın bir araya getirildiğidir. Reiki kelime anlamı gereği “Bilgelik Enerjisi” demektir ve genel bir başlangıç seviyesi frekansı uygular. Kozmik Enerji Terapisi ise çok daha yüksek titreşimli 300 ‘ün üzerinde frekanstan oluşan bir disiplinin tamamını ifade eder. Çok sayıda yüksek titreşimli frekanstan oluşması çok geniş spektrumda ihtiyaçlara çözüm yaratmasını ve kesin çözümler getirmesini sağlar.

 

Beden kendi kendini iyileştirebilir mi? İlaçlar neden vardır?

İnsan bedeni kendi kendisini iyileştirebilme yeteneğine sahip bir makinadır. Bir yeriniz kesildiğinde beden siz hiç bir şey yapmasanız bile o bölgeye gerekli müdahaleyi yaparak yaralı bölgeyi iyileştirir ve normal fonksiyona dönmesi için onarır. İlaçlar ise bu onarım sürecinin hızlanması, kolaylaşması ve belki söz konusu sıkıntıların semptomlarının giderilerek yaşam kalitesinin arttırılmasını sağlar. İlaçlar ile ilgili algısal yanlışlık onların iyileştirici olduğuyla ilgilidir.

 

Hastalanan ve iyileşen aslında önce zihin, sonra bedendir. İlaçlar aslında sadece süreç için yardımcılardır. İlaç sektörü güç dengesinde önemli yer tuttuğu için, pazarlama yoluyla bireyler ancak ilaçlarla iyileşebileceklerine inandırılmışlardır. Biz, bireylerin mutlaka tıbbi destek almalarını ve ilaçlarını kullanmalarını öneriyor, fakat anlayış olarak ilaçlara bağımlı bir yaşam yerine, bireyin kendi gücüyle kendisini iyileştirip özgür bir yaşamı tercih edebilecek güçte olduğunu görmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Cosmomia hangi hizmetleri vermektedir? En çok hangi konuda talep görüyorsunuz?

Cosmomia aslında butik olarak kurumsal ve bireysel anlamda tüm ihtiyaçlara çözümler üretmektedir. Bu hizmeti kişiye özel sağladığı için çok sayıda teknik ve terapist ile çalışmaktadır. Bireyin tüm ihtiyaçlarının sağlanması bütünsel terapi anlayışıyla (holistik terapi) gerçekleşebileceği için burada mutlaka bireylerin bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak ihtiyaçlarını karşılayacak yöntemler uygulanmaktadır. Örneğin, bir bireyin bedensel bir sorununu sadece bedensel yöntemlerle tedavi etmek geçici olarak iyileşme etkileri gösterebilse de uzun vadede her anlamda veya kalıcı bir iyileşme sağlamıyor. Bu yüzden biz tüm danışanlarımıza ihtiyaçları gereği aynı anda farklı teknikleri uygulayarak şimdiye kadar oluşmuş olan %100’lük memnuniyet oranını sağlayabiliyoruz. Bu yüzden merkezimizde psikolojik danışmanlık, çeşitli enerji terapileri, nefes terapileri, meditasyonlar, eğitimler, bireysel danışmanlık ve yönlendirme seansları gibi bir çok hizmet veriliyor.

En çok talep gören tekniğimiz ise gücü ve etki alanı nedeniyle Kozmik Enerji Terapisi ve eğitimler arasından da tatmin garantisi verdiğimiz Farkındalık Yolculuğu programı. Bu programa katılan bireylerin, programa tam devamlılık sağlamaları ve verilen egzersizleri yapmaları durumunda program bitiminde yaşamlarında hiçbir şey değişmemesi veya gelişmemesi durumunda biz program için ödemiş oldukları tutarın tamamını iade etme garantisi veriyoruz. 5 yıldır da henüz böyle bir taleple karşılaşmadık.

İnsanlarda alkol, sigara vb alışkanlıklar kozmik enerji ile düzeltebilirler mi?

Birçok sorun gibi bağımlılıklarla ilgili de bize başvuran çok sayıda danışanımız bulunuyor. Bu bağımlılıklarla ilgili de diğer tüm sorunlarla ilgili de biz bireylerden öncelikle gerçekten değişimi istemelerini bekliyoruz. Kişilerin enerjiye inanmaları veya enerjiyi hissetmeleri bizim için önemli değil. Bir birey eğer herhangi bir sıkıntı veya bağımlılıktan gerçekten kurtulmak istiyorsa, Kozmik Enerji Terapisi ile bazen 1 bazen de daha fazla seansta çözüme ulaşılabilmektedir.

Kilo konusunda Cosmomia ne tür çözümler getiriyor? İnsanlar neden obez olurlar?

Dünyada bundan 30-40 yıl önce açlıktan ölen insanlar ve açlık konuları yoğunlukla konuşuluyorken, şu an aç olan insan sayısından çok daha fazla obez insan bulunmakta. Bunun en önemli nedenleri arasında gıdaların daha kolay erişilebilir olması, daha zararlı kimyasallar, yağ ve karbonhidrat içerikli gıdalardaki artış ve fiziksel aktivite miktarlarında ciddi azalma gösterilebilir. Cosmomia kilonun yalnızca bedensel bir sorun olmadığını ve bunun hem zihinsel hem de ruhsal boyutları olduğunu varsayar. Çözüm olarak bütünsel bir yaklaşım sunar. Bireylerin gıda tüketim ve hareket alışkanlıklarının değişebilmesi için hem bilgi, hem motivasyon, hem de uygulama anlamında bireysel olarak destek verir. Bireyin mevcut yaşamının içinde bu değişimi yaratabilmesi ve bunu kalıca hale getirebilmesini sağlar ve enerji terapileriyle destekler. Böylece kişinin hayatı boyunca kilo dengesini sağlayabilecek bilgi ve donanıma sahip olması hedeflenir.

Kozmik enerjinin kişinin yaşamına katkıları nelerdir?

Kozmik enerji ile basit rahatsızlıklardan, tıbbın herhangi bir tedavisi olmadığını söylediği kronik rahatsızlıklara kadar hemen her konuda olumlu yönde gelişim sağlanmaktadır. Kozmik enerji aynı zamanda her insanın enerji bedeninde bulunan düşük titreşimli etkileri de temizler. Kişinin hayatında olumsuzluk yaratan tıkanıklık ve engelleri ortadan kaldırır. Seanslar ilerledikçe kişinin yaşamıyla ilgili pürüzleri ortadan kalkmaya başlar ve kişi hayatının birçok alanında büyük değişim ve dönüşüm yaşar. Kozmik enerji aynı zamanda kişisel gelişime de fayda sağlar. Etki alanının genişlemesi, kişinin titreşiminin yükselmesinden ötürü çevreyle olan ilişkilerde olumlu değişimler, daha mutlu ve huzurlu bir ev/iş ortamı, özgüven artışı, azalmış stres vb. durumların da oluşmasını sağlar.

 

Genel olarak bakıldığında kozmik enerji sistemi bir bireyin hayatında ihtiyacı olan şeylerin oluşmasını sağlamaya yardımcı olur ve kişinin yaşam kalitesinde gözle görülür artışlar olmasını sağlar.

Sorunları/hastalıkları olmasa da gelen insanlar var mı?

Cosmomia’da verilen hizmetler her zaman bir sorun çözmek amaçlı olmayabiliyor. Yani bazı insanlar özellikli olarak sorunlarını bilmiyor olabiliyorlar veya hiçbir sorunu olmayan insanlar da hizmetlerimizi tercih edebiliyor çünkü sıkıntılarının farkında olmayan insanların sıkıntılarının tespit edilmesinde yardım edildiği gibi, sıkıntısı olmayan bireylerin var olan yaşamlarını güzelleştirmek veya genel olarak geliştirmek istedikleri yönleri geliştirmek için de teknikler uygulayabiliyoruz. Bazı bireyler de merak ettikleri ve uyguladığımız yöntemleri öğrenmek istedikleri için hizmet alabiliyorlar.

Yaptığınız terapileri herkes yapabilir mi? Özel yeteneklere sahip olmak gerekiyor mu?

Kozmik Enerji Terapisi aslında her birey tarafından öğrenilip uygulanabilir. Özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Enerji terapileri ile ilgili bu önyargıyla sık sık karşılaşıyoruz çünkü geçtiğimiz yıllarda terapistlik yapan birçok kişinin bu işi pazarlamak üzere kendisini pazarlaması ve kimliklerini özel güçlere sahip bireyler gibi lanse etmeleri bu sonucu doğuruyor. Cosmomia bünyesinde uygulanan tüm enerji terapisi teknikleri aynı zaman kişilere öğretilebilmektedir. Bir çok birey yaşamında bu terapi tekniklerini öğrendikten sonra işlerinden ayrılıp meslek olarak enerji terapisi yapmayı tercih edebilmektedir.

Arcan Okan'a verdiği bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. http://www.cosmomia.com/ sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Benim adımı verip, bir seans ücretsiz deneyebilirsiniz.

 

Sevgilerimle,

Taner Özdeş

Comments powered by CComment

Bize Ulaşın

Halim Meriç İş Merkezi Cemal Sururi Cd. No:25/18 Şişli İstanbul

  • dummy0532 255 97 82

E-Bülten

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim...

Ara