İnsanlık ve Sevgi Partisi!

Gezi olaylarından sonra sayfamda politik hiçbir konuda yazmama kararı aldım. İki oğlumun da Gezi de günlerce bulunması benim bir baba olarak onları ( içgüdesel) koruma duygularımı öne çıkardı.

En yakın arkıdaşımla Facebook üzerinden politik yazışmalardan sonra , 40 senelik arkadaşlığımızı sonlandırdık! Bu tehlikenin ne boyutta olduğunun en doğal göstergesi.

2 tane kitabım var, "Satışın 10 Altın Kuralı"ve "50 yaş Gözüyle"; bu kitaplarımda zaten düşüncelerimi hep paylaştım.

Hayat felsefem önce "iyi insan olmak" dır. Yaşam amacım ise, insanlara fayda sağlamak ve bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaktır.

Uzun yıllar yurtdışında yaşama şansım oldu, Amerika'da tahsil gördüm.

İnsanın üzerinde hiçbir değer, ilgimi çekmedi. 18 yıldır yazıyorum ve eğitim veriyorum. İnsanlığa katkı sağlamak en büyük yaşam sevincim.

İnsanca ve özgür yaşamak istiyorum. Dünya vatandaşı olmak ve öncelikle ülkemin medeni devletler seviyesine gelmesini istiyorum.

Din, ırk, renk, cinsiyet, ülke, kültür, bunların hepsinin insanları bölmek için kullanıldığını düşünüyorum.

İnsan ego, hırs, kompleks, zaaf ve eksikliklerinin temelinde eşitsiz sevginin olduğunu düşünüyorum. Sevgisiz insan, sadece çevresinin kötülüğünü ister!

15 Temmuz darbe akşamına gelirsek; önce olayı anlayamadım. Ancak, hiçbir darbeyi haklı görmem ve medeni ve okumuş bir insan olarak görmemem lazım.

Ben dünyayı ve insanları eşit görmek istiyorum; ve para, hırs, güç , makam ve statünün, sevgisiz insanların dayanağı haline gelmesine ve sonuçta eşitsiz eğitim sistemi ile dünyanın hiçbir zaman eşit olamayacağının bilinci içindeyim.

21. yüzyılda ırkçılık, kapitalizm, irtica, milliyetçilik, para ve güç ihtiyacı içindeki insanların, dünyaya yeni bir oyunu olduğunun farkındayım.

Sonuç olarak, bugün ülkemizin içinde olduğu durumdan dolayı mutlu, huzurlu olmam mümkün değildir. Bir tarafın mutluluğu, diğer tarafın mutsuzluğu ise o toplumda birlik ve beraberlikten bahsedemeyiz. Öncelikle bu konuda nettim. Bunun parti tutmakla bir ilgisi yoktur. Benim değerlerim bellidir.

İyi bir komutan, iyi bir lider , tüm halkını kucaklayan ve toplumda yaşayan tüm bireylerin birlik ve beraberliğini isteyen kişidir, ve tüm karar ve söylemlerinde bunu hissettirmelidir.

İnsanoğlu, cahilse insan gibi davranması beklenemez. İçgüdüleriyle harekete geçer. Goethe şöyle diyor :" Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir."

Korku ve bölünmüşlük, o toplumu sadece gerer ve uzun vadede içinde yaşayan kimse huzur ve mutluluğu bulamaz. Özgür düşünce olmadan, medeni bir ülkeden bahsedemeyiz.

Ben, tek bir partiyi tutarım.
" İnsanlık partisi"
ve bugün bu konuda hangi parti gelirse gelsin, benim partim, insanlık ve sevgiyi savunan partidir.

Bugün içim rahat mı?
hayır
Bugün huzurlu muyum?
hayır
Mutlu muyum?
Hayır
Can güvenliğim var mı?
hayır
Gelecek umudum var mı?
evet

Birbirimizi sevdiğimiz, kimlik üzerinden ayrışmadan birbirimizi anladığımız bir Türkiye hayal ediyorum.

Bunu hepimiz hakediyoruz.

Sevgilerimle
Taner Özdeş

Comments powered by CComment

Bize Ulaşın

Halim Meriç İş Merkezi Cemal Sururi Cd. No:25/18 Şişli İstanbul

  • dummy0532 255 97 82

E-Bülten

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim...

Ara