Dünyamızı Biz Yaratıyoruz!

Bertrand Russel şöyle demiş ;
“Ne zaman bir dahiyle konuşsam, mutluluğun artık mümkün olmayacağını emin oluyorum. Ne zaman bahçıvanımla konuşsam bu kez de tam zıttının doğru olduğuna ikna oluyorum.”

Hayat amaçlarımdan biri de insanlara dünyanın doğru bir yer olduğuna ve bunun da ancak bizimle mümkün olabilecene inandırmak. Her şey bizimle başlar !

Sosyal medya ve blogların olması dünya için hem bir nimet hem de bir cehennem. Ama, bu nasıl baktığınıza bağlı.
Her gün birçok tanıdığınızın paylaşımlarına bakıyorsunuz ve ne hissediyorsunuz ?
Mutluluk, kıskançlık, nefret, öfke, gurur, sevinç , takdir
veya
İçinizden şu geçiyor : “ Neden ben böyle olamıyorum? “
Aynı okuldan mezun olmuşsunuz, aynı sıraları paylaşmışsınız , aynı mahallede sek sek veya top oynamışsınız . Şimdi arkadaşınızın Instagram’daki hayatına bakıyorsunuz, ya moraliniz bozuluyor ya da mutlu ve gurur duyuyorsunuz.

Dünyada var olan sevgi, huzur, zenginlik , sağlık, mutluluktan hangisine sahipsiniz? Ya sahip olduğunuz şeylerin farkında olmuyorsunuz ya da bunlara sahip olmanıza rağmen sizi mutlu etmiyor. Sahip olduklarınızı kaybettiğinizde ise, ne kadar da önemliymiş diyorsunuz!

Tanrı, neden insanı mükemmel yaratmamış?
“Çünkü, amacı o değil ”
“Amacı, insanın mükemmeli ve kendi gerçeğini bulması.”

Geçen hafta sonu Selanik’te dolaşırken www.toms.com kafesini gördük. Kapısında şu yazıyordu : “ Aldığınız her ürün için, ihtiyacı olan bir kişiye yardımcı oluyoruz”.

Müthiş değil mi?

Müzisyen Quincy Jones, eski İsviçre Başkanı Adolf Oggi, Güney Afrika’nın First Lady’si Zanele Mbeki ve ABD Yüksek Komisyonu’ndan Sadako Ogata Schwap Vakfı’nı http://www.schwabfound.org kurmuşlar. Vakfın amacı, ilginç ve devrimci fikirleriyle dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan insanları desteklemek.

İşte hayalleri olan ve istediklerini gerçekleştirmek için izin almak gerektiği düşüncesini bırakıp bizzat kollarını sıvıyarak çalışmaya girişen bu insanlardan örnekler:

-www.witness.org toplumun daha az imtiyazlı kesimlerine uygulanan korkunç barbarlıkları yansıtan video görüntüleri televizyonların haber programlarına ya da Birleşmiş Milletler gibi hükümetlerle bağlantılı kuruluşlara gönderiliyor ve büyük yankı yaratmayı başarıyor. -www.transfairusa.org Paul Rice Nikaragua’da bir kahve şirketinde çalışırken ekme ve biçme işlerinin büyük bölümünün köle işçilerce yapıldığını fark etti. Küçük çiftçileri onları sömüren çok uluslu şirketlere karşı harekete geçirmeye teşvik etmeye karar verdi. 3000 üreticiyi çatısı altında toplayan bir kooperatif kurmayı ve büyük kahve zincirleri üzerinde bir baskı oluşturmayı başardı. Bugün “ emeğe saygı” sertifikaları dağıtıyor.

-http://projectimpactusa.org/ Üçüncü dünya ülkelerinde 165 milyon kişinin ciddi işitme problemleri yaşadığı sanılıyor. David Green birkaç arkadaşıyla birlikte işitme aletlerini ucuza insanlara ulaştırmak için etkili ve güvenli bir sistem geliştirdi. Talep o kadar büyük ki bu durum kar marjını büyük ölçüde azaltabilir. Green “etki projesi” çok sayıda insana derman oldu.

“Hayat bir testtir. Eğer gerçek olsaydı, nereye gideceğin ve ne yapacağını konusunda bir el kitabıyla doğardın.” – Nil Gün

Hayallerinizi gerçekleştirmeniz için Dost bir bilgeden tavsiyeler ;

• İnsanlar, mekanlar veya alışkanlıklar dahil tüm negatif enerji kaynaklarından kurtulun.

• Olaylara farklı açıdan bakın.

• Bugünü yakalayın. Dün gitti yarın belki hiç gelmeyecek.

• Ailelerimiz ve dostlarımız gizli hazinelerimizdir; bu zenginliğin keyfini çıkarın.

• Hayallerinizin peşinden koşun.

• Eyleme geçin.

• Çok zor gözükse de uğraşın, o zaman daha kolay gözükecektir.

• Tekrar etmek mükemmellik getirir.

• Yarı yolda vazgeçenler asla kazanamazlar, kazananlar asla yarı yolda vazgeçmezler.

• Okuyun, çalışın, en önemlisi hayata dair her şeyi öğrenin.

• Olacakları öngörmeye çalışmaktan vazgeçin.

• Her şeyden çok isteyin.

• Yaptığınız her şeyde mükemmel olmaya çalışın.

• Hedeflerinize yönelin ve onlar için savaşın.

Alber Camus şöyle demiş: " Ben tek bir görev bilirim, o da sevmektir."

Sevgilerimle,
Taner Özdeş

Comments powered by CComment

Bize Ulaşın

Halim Meriç İş Merkezi Cemal Sururi Cd. No:25/18 Şişli İstanbul

  • dummy0532 255 97 82

E-Bülten

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim...

Ara